• 1.png
  • 2.png

Ostatnio znalezione

Zaginione

Znalazły dom

 siepomaga

 

facebook-logo

zubar

lms

Połamany szkielet i jego towarzyszka - HISTORIA NEDA I CATE

24.01.2013 otrzymaliśmy zgłoszenie o dwóch psach ( mniejszym i większym), które przebywają w opuszczonym baraku koło autostrady w Chrzanowie Małym (gm. Grodzisk Maz.) Gdy dojechaliśmy na miejsce w baraku znaleźliśmy zwiniętego i zrezygnowanego Neda.

 20130123 155940

Gdy podźwignął się do nas okazało się , że jest szkieletem z wiszącą bezwładnie tylną łapą. Gdy pakowałyśmy go do samochodu cały czas uporczywie odwracał głowę w kierunku baraku. Wróciłyśmy w poszukiwaniu drugiego psa ... jednak bezskutecznie. Zabrałyśmy Neda do lekarza i tak jak już pisaliśmy podczas badania rtg wyszło złamanie kości udowej - świeże.


Był tak wycieńczony, że zasnął podczas robienia zdjęcia rtg. Dostał kroplówki, antybiotyki, leki przeciwbólowe i posłanie przy kaloryferze. Gdybyśmy go nie zabrali byłaby to może jego ostatnia noc.. Dla drugiego psa, którego nie znaleźliśmy zostawiliśmy karmę i postanowiliśmy wrócić następnego dnia. Ned czuł się coraz lepiej i następnego dnia po badaniach zapadła decyzja o operacji nogi. Operacja przeszła bez problemów, Ned czuł się świetnie i następnego dnia sam wstał aby zjeść :) Nie jest młodym psem ale bardzo szybko nabierał sił.


Następnego dnia  wróciliśmy do baraku w poszukiwaniu drugiego psa. Po nawoływaniach przybiegła do nas wychudzona suczka. Sucha jak wiór ( zdjęcia zawsze pogrubiają) ale cała i w dobrej formie psychicznej. Widocznie ona miała na tyle siły by zdobyć jedzenie i lepiej przetrwać. Od jednego z mieszkańców dowiedzieliśmy się, że psy są w baraku od KILKU miesięcy a wcześniej mieszkały na budowie autostrady....Podobno atakowały ludzi...(?????) Suczkę ( w podobnym wieku co NED) zabraliśmy do tego samego domowego hotelu, gdzie pod okiem lek.wet. dochodził do formy.


Ned i Cate spędzili sporo czasu razem walcząc o życie. Ned dochodził do siebie po operacji odizolowany od Cate i ich pierwsze spotkanie było pełne emocji.


Operacja Neda udała się. Oba psy były niewiarygodnie zarobaczone i wyniszczone. Teraz mają się świetnie i szukają nowych kochających domów. Ned to siła spokoju, zero agresji. Potrzebuje jedynie ciepłego kącika i człowieka. Cate odzyskała wiarę i pewność dzięki naszym wolonatriuszkom Kasi i Klaudii, które z wielkim oddaniem i pasją przypomniały Cate, że ludziom można zaufać. Cate i Ned są gotowi na nowe życie. Psy mogą być adoptowane osobno. Oboje są szalenie przyjazne do ludzi, innych psów i kotów. Chcą jedynie swojego miejsca. Kontakt : 787 747 977