• 1.png
  • 2.png

Ostatnio znalezione

Zaginione

Znalazły dom

 siepomaga

 

facebook-logo

zubar

lms

Porzucone w lesie- smutna historia z pięknym zakończeniem

Makówka - wieś pod Grodziskiem. Pod koniec marca dostajemy sygnał, że po drodze biega szczeniak i są jeszcze dwa. Z dala od drogi w lasku zarośniętym przez jeżyny są 3 nieufne maluchy. Próbujemy je łapać ale już prawie ciemno, malce uciekają w nory wśród jeżyn. Zostawiamy jedzenie. Kolejnego dnia  przyjeżdżamy z klatką-łapką i sekatorem bo nie ma możliwości inaczej przedrzeć się przez gąszcz. Szczeniaki mają wydeptane ścieżki i norki więc nie są tam krótko. Dwa maluchy udaje nam się złapać- dwie dziewczynki. Trzeciego najbardziej nieufnego mimo 5 godzin prób nie udało się złapać- wracamy następnego dnia.

20140326 14344120140325 194331

Dziewczynki strasznie śmierdzą rybami- okazuje się , że inny "człowiek" zapewne restaurator wyrzucił obok lasku kilkadziesiąt kilogramów ryb- odpady z łososia, pstrągów, makrele wędzone etc. - część jeszcze zamrożona. Dzieciaki musiały się tym pożywić. Gdy dojechaliśmy do lecznicy prawie godzinę zajęło nam wyjmowanie opitych i usuwanie jeszcze łażących ok. 50 kleszczy. Dodatkowo małe są zapchlone na potęgę. Pierwotnie myśleliśmy, że mają do 3 miesięcy , w lecznicy okazało się, że ok. 4 mies.

Trzeciego szczeniaka próbujemy łapać kolejnych kilka dni - wszystkimi znanymi nam sposobami. Maluch jest tak nieufny, że dopiero wykończony babeszją podchodzi do pobliskich zabudować. Okazuje się, że to także suczka - dostaje na imię Osika.
Kiedy Osika słaba przebywa w lecznicy po jej siostry Brzózkę i Olszynkę zgłaszają się wspaniali ludzie - dziewczynki wspólnie znajdują nowy dom. Po tygodni młodzi ludzie postanawiają powalczyć o Osikę i dać jej miejsce w swoim domu. Wszyscy są świadomi , że maluchy będą wymagały cierpliwości.

Teraz w sierpniu ta smutna historia zatacza koło. Mieliśmy okazję spotkać się z dziewczynami przy okazji sterylizacji. Do obcych są dalej nieufne ale swoich opiekunów obdarzyły wielką miłością i wdzięcznością - i co jest najpiękniejsze te uczucia są odwzajemnione:) I o to właśnie chodzi.10250191 1484468048433074 3190646662404787294 n