• 1.png
  • 2.png

Ostatnio znalezione

Zaginione

Znalazły dom

 siepomaga

 

facebook-logo

zubar

lms

22 maja 2012

Na ul. Łabędziej znaleziono 3 małe koteczki. 

28 kwietnia 2012

smietniczkiW śmietniku osiedlowym ktoś zostawił w kartonie trzy koteczki. Maluchy są zdrowe, zostały odrobaczone, odpchlone i czekają na nowe domy.

21 marca 2012

beric11Dostaliśmy zgłoszenie, że na jednym podwórek przy deptaki siedzi schowany za garażem malutki piesek. Piesek okazał się niemiłosiernie zapchlonym szczeniaczkiem, którego nikt nie szukał. Zamieszkał w domu tymczasowym.    

5 marca 2012

W Makówce w lesie pani na spacerze z psem znalazła 5 małych szczeniaczków. Są już u nas, bezpieczne, czekają na dobre, odpowiedzialne domy.

10 lutego 2012

pcjla110 lutego 2012 w asyście policji i lekarza weterynarii odebralismy właścicielom suczkę w typie pinczera miniaturowego /ratlerek/. Sunia mieszkała w budzie dla psa wielkości owczarka niemieckiego, za pokarm miała zamarzniętą kaszę i kości z kurczaka. Wychłodzona, odwodniona, zagłodzona, chora /infekcja górnych dróg oddechowych, nużyca/, z pazurkami tak długimi że nie mogła normalnie stać, uwiązana na krowim łańcuchu cudem uniknęła śmierci w największe mrozy. Została natychmiast przewieziona do lecznicy weterynaryjnej gdzie dostała kroplówkę /nie można było wbić igły tak była odwodniona/ i leki. Obecnie mieszka w domu tymczasowym, jest leczona. 
I szczęśliwa, :). Przez pierwszy tydzień nie chciała wychodzić z domu, ciągle spała zakopana w ciepły kocyk. 

4 listopada 2011

moskalMieszkańcy na os. Szczęsne zauważyli poprzedniego dnia samochód z gdańską rejestracją, z samochodu wysiedli ludzie z bardzo charakterystycznym, olbrzymim psem. Spacerowali z nim po ulicy a następnego dnia okazało się, że po ludziach i samochodzie nie ma śladu, natomiast na ulicy został sam pies. Próby złapania go przez wolontariuszy trwały 1.5 godziny :). Pieseczek za bardzo nie chciał współpracować i nawet pokazywał ząbki co przy jego posturze nie było zbyt mile widziane. W  końcu zdesperowani wolontariusze zablokowali psa w ślepej uliczce, założyli mu obrożę i okazało się, że mają do czynienia z sympatyczną i chętną do zabawy  suczką. Suka przebywa teraz w bezpiecznym miejscu.